čtvrtek 12. března 2015

Zájmová činnost

V dnešní době se kroužků pro děti nabízí přehršel. Jak tedy vybírat? To je jednoduché (pomyslí si rodič naivka), přece podle jejich zájmu/ů.

Madlenku zajímá všechno (od zálesáka přes králičí hop až po street dance). Chce chodit všude a dělat všechno.

Vojtův zájem je jediný a velký - sedět doma a nevytáhnout paty, jediné v čem na první pohled vyniká je dráždění své sestry a pořádání ninja soubojů s bratrem.

Proto jsme se rozhodli omezit tuto rodičovské nervy drásající zábavu vhodnou volnočasovou aktivitou. Jenže kluk neví... První Vojtův kroužek byl tedy zvolen, protože následoval dvakrát týdně hned po škole, vhodně časově navazoval. Sborový zpěv.

Nebudu to rozmazávat, jen krátce. Dětský sbor má v našich končinách dlouholetou slavnou tradici, ovšem nutno přiznat, že chlapci není příliš vyhledáván. Dodnes nechápu, jak se nám podařilo přesvědčit harmonického jedince. Asi paní sbormistryně, která by mohla z fleku vést oddíl skautů. Krize přišla až v dubnu. Navrhla jsem, že tedy "dochodí sbor" do konce školního roku a od září si místo toho vybere jiný kroužek, podle své libosti. Vojta propukl v pláč. Že už nikdy nikam nechce chodit, že chce být doma prostě jen tak doma a hrát si. Koncem školního roku se to ustálilo a nadšeně tedy zpívá druhým rokem (troufám si tvrdit, že je to strop, příští rok už to nevidím příliš nadějně - vypadá to na posun směrem ke sportu - hlasivky už má rozcvičené teď začne cvičit zbytek těla).

Musím se přiznat, že u výběru dalšího kroužku jsem prostě vsadila na náhodu. My totiž máme prostoje, když čekáme na Máju, v zimně zajdeme do kavárny, kde se Vojta ukrutně nudí a stále vyžaduje něco dalšího k jídlu či pití. Naštěstí na stránkách domu dětí mají takový hezký dotazníček, ten vyplníte a on vám vyplivne všechny kroužky třeba ve čtvrtek odpoledne. Teď už jen najít vhodný kroužek zapadající do našeho harmonogramu - dokonce byl výběr ze dvou. Ententýkydvašpalíky... Bylo rozhodnuto Vojta bude mladým modelářem. Miluju tyhle náhody... Zjistil, že tam chodí spolužáci ze třídy, pan vedoucí je taky nadšenec každým coulem (to byste ho museli vidět). A ještě ušetřím, muhehe.

2 komentáře:

  1. Báječné a skvělé a teď... Máš v rodině i jiného modeláře? Jsi psychicky připravena na to, že ho TO chytne? Život mezi modely, polystyrenem, odlov vrtulníků ze sedmi metrových stromů, potápění se pro potopenou loď, autíčka, antény, baterky, závody, návody, lepidla, laky, mořidla, svěrák, soustruh, frézka, skalpel, pinzeta a skončí to CNC frézou v dětském pokoji... V mém pokoji! A to mluvím jen o svém drahém dospělém panu otci ;-) Tak ať to chlapce baví.

    OdpovědětVymazat
  2. Holky chodily na flétnu, na klávesy, do Sokola, ale moc je to nebavilo... Jenda zatím nechodí nikam, ale uvidíme časem...

    OdpovědětVymazat